Hakkımızda

Simay Kız Yurdu

Simay‘ın en büyük özelliği, ‘Anında Çözüm‘ ilkesiyle hareket eden bir işletmeye sahip olmasıdır. Gerek velilerimizden, gerekse öğrencilerimizden gelen herhangi bir istek anında yerine getirilmektedir. Bunun için Simay‘da 24 saat boyunca gece ve gündüz müdireleri vardır.

Simay‘ın dizayn ve dekorasyonu yapılırken burada kalacak öğrencilerin kendilerini kendi evlerinde hissedebilmeleri göz önünde tutulmuştur. Simay‘da ranza yoktur, sabit mobilya yoktur, ortak kullanıma açık olan salonlarda dahi öğrencilerin kendi konforlarını kendi zevklerine göre belirleme esnekliği sağlanmaktadır. Bu sayede her öğrencinin kendine ait özel bir çalışma ve dinlenme alanı oluşmaktadır.

Simay‘ın en büyük farkı, kuşkusuz yemekleridir. Yemeklerimiz, en kaliteli gıda malzemeleri kullanılarak özenle hazırlanır. Simay öğrencileri okul dönüşünde tadına doyamayacakları kadar lezzetli yemeklerin sıcacık ikram edileceğini bilerek yurda gelirler. Simay‘da soğuk yemek ikram edilmez.

En soğuk kış günlerinde dahi sıcacıktır. Simay‘da kimse üşümez. Ayrıca Simay öğrencileri, burada edindikleri güzel arkadaşlıkların yanı sıra, bahçemizde mangal-döner partisi, doğum günü kutlaması gibi etkinliklerle de unutamayacakları çok hoş zamanlar geçirmektedir.

Simay, birinci sınıf işletmesiyle olduğu kadar referanslarıyla da markalaşmış, seçkin ailelerin tercihi olmaktan gurur duyan özel ve ayrıcalıklı bir müessesedir. Her bir Simay öğrencisi, Ankara’da üniversite öğrencisi olmayı Simay farkı ile yaşamaktadır. Simay Kız Yurdu, kurulduğu 1998 yılından itibaren güven, huzur ve disiplin esasları içinde öğrencilerinin başarısına katkıda bulunmaktadır.