Güvenlik Hizmetleri

Simay Kız Öğrenci Yurdu

Yurt binası, resmi tatiller dahil olmak üzere 24 saat 12 ay boyunca özel eğitimli güvenlik personelleri ile korunmaktadır. Ayrıca yurt binasının tüm çevresi kameralar ile izlenmekte ve geriye yönelik kayıt edilmektedir.

Binamızda yangın merdiveni mevcut olup öğrencilerimiz bu konuda bilgilendirilmektedir. Gerekli hallerde anons yapılması ve tüm öğrencilerin haberdar edilebilmesi için tüm odalara ulaşabilen diyafon sistemi bulunmaktadır.

Öğrenciler, yurt giriş ve çıkışlarında güvenlik personeline imza verir. Tüm ziyaretçiler yurt girişinde güvenlik personeline danışmakta, yurt yönetiminden onay geldiği takdirde kimlik bırakarak imza ile giriş yapmaktadırlar.

Yurt girişleri hafta içi en geç 22:30 hafta sonu ise (Cuma-Cumartesi) 24:00 olarak belirlenmiştir. Saat 22:30’dan sonra gelen öğrenciler elbette ki yurda giriş yapabilirler. Yurda 24 saat giriş yapılabilir. Ancak, 22:30’dan sonra öğrencilerin yurttan çıkış yapmaları, acil bir durum söz konusu değil ise yasaktır.

Her gün saat 23:00’de güvenlik personeli, giriş imza defterine bakarak yoklama alır ve yurt yönetimine bildirir. Eksik öğrenci varsa gece müdiresi tarafından öğrenci aranarak durumu öğrenilir. Bu ve bu saatlerden sonra yurt içinde ki düzen gece müdiresi tarafından sağlanır.