Sağlık Hizmetleri

Simay Kız Yurdu

Her sene öğrencilerinin tamamına Medline Acil Sağlık Hizmetleri aracılığıyla sağlık sigortası yaptırmaktadır. Bu sağlık sigortası 365 gün 24 saat boyunca geçerli olup bu hizmet için öğrencilerden hiç bir ücret talep edilmez. Medline, gerek acil durumlar söz konusu olduğu takdirde, gerekse herhangi bir sağlık şikayeti gerçekleştiğinde bir doktor, bir anestezi teknisyeni, paramedik ve ilkyardım eğitimi almış sürücüden oluşan 3 kişilik özel ve deneyimli ekibi ve dünya standartlarındaki “Star of Life” donanımları ile beş dakika gibi kısa bir süre içinde duruma müdahale etmektedir. Her bir ambulans 9 saat yoğun bakım koşullarını sağlayabilecek iç donanıma ve ekipmana sahiptir.

Bununla birlikte gerek ilk yardım sonrası, gerekse herhangi bir hastalık veya tedavi sürecinde bulunan öğrencilerin gece gündüz gözetim altında tutulabilmesi amacıyla yurdumuzda revir odası bulunmaktadır. Doktor gerektirmeyen durumlarda kullanılabilecek sağlık gereçleri ve ilaçlar yine bu odada muhafaza edilmekte ve gündüz veya gece müdiresi tarafından öğrencilere ulaştırılmaktadır.

Ayrıca, yine yurdumuza çok yakın olan Bahçelievler Tıp Merkezi ve Beşevler Tıp Merkezi ile özel anlaşmamız bulunmakta ve Simay öğrencileri bu sağlık merkezlerinden %40 indirimli özel sağlık hizmeti almaktadır.

Simay Kız Öğrenci Yurdu aynı zamanda, konumu itibarı ile Başkent Hastanesi ve Gazi Hastanesi’ne komşu mesafededir.