Yiyecek ve İçecek Hizmetleri

Simay Kız Öğrenci Yurdu

Simay’da sabah kahvaltısı hafta içi 07:00-09:00 saatleri arasında açık büfe olarak sunulmaktadır. Akşam yemekleri ise 18:30-20:30 saatleri arasında servis edilmektedir. İkinci öğretimde okuyan öğrenciler için akşam yemeği servisi 18:30-21:30 saatleri arasında yapılmaktadır. Yemek listelerimiz yurt öğrencilerinin genel istekleri dikkate alınarak belirlenmektedir. Kahvaltı ve akşam yemeklerinde sunulan yiyecekler türlerine göre, uzman diyetisyen tarafından yetişkin bir insanın bir günlük besin ihtiyacını fazlasıyla karşılayacak şekilde vitamin ve kalori hesabı yapılarak hazırlanır.

Bütün yiyecekler, Gıda Komisyonu denetiminde usta aşçılarımız tarafından, açık mutfağımızda özenle hazırlanmaktadır. Kullanılan gıda maddelerinin tamamı en kaliteli markalardan seçilmektedir.

Bütün gıda maddeleri günlük alınmaktadır. Simay’da hiç bir gıda maddesi stok yapılmaz. Sabah kahvaltıları açık büfe olup, günün menüsüne uyum gösteren en az 12 çeşit kahvaltılık sunulmaktadır.

Sabah kahvaltılarında dönüşümlü olarak yine günün menüsüne uyum sağlayacak şekilde ekstra ilaveler verilmektedir. Akşam yemeklerimiz ise 4 çeşit olup yemek saati bitene kadar sıcak tutularak porselen yemek takımlarıyla self servis olarak sunulmaktadır. Ramazan aylarında oruç tutmak isteyen öğrencilere sahur yemeği hazırlanır.

Simay’da yemeklere katılan su ve içecek sularının tamamı Life Flo marka mikrobiyolojik su arıtma cihazı tarafından arıtıldıktan sonra kullanıma sunulmaktadır. Ayrıca, öğrencilerimiz sıcak içecek ihtiyaçları için yine 24 saat ortak kullanıma açık çay setimizden sıcak su temin edebilmektedir.