Adres: Taşkent Caddesi No:45 Bahçelievler/ANKARA

Contact Info

  • 96 Queen Park, Los Vegas, USA
  • +1 800 555 44 00
  • info@simaykizyurdu.com
  • Office Hrs: Today 9.00am to 6.00pm

ANKARA SİMAY KIZ ÖĞRENCİ YURDU

 

Simay Kız Öğrenci Yurdu Ankara’nın merkezinde bulunan Bahçelievler Mahallesi Taşkent Caddesi 45 numarada yer almaktadır. Konumu gereği bütün Üniversitelere kolay ulaşım imkanı sağlamaktadır. Gazi Üniversitesi, Hacı Bayram Veli Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi’nin birçok fakültesine 10 dakika yürüme mesafesinde olan yurdumuz Beşevler Kavşağına 350 metre, yani 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Beşevler Kavşağında Ankaray Metro istasyonu ile Ankara’nın hemen hemen her yerine ulaşım sağlanabilen dolmuş ve otobüs durakları mevcuttur. Atılım Üniversitesi, Başkent Üniversitesi ve Çankaya Üniversitesi servis duraklarına 5 dakika yürüme mesafesindedir. Gazi Üniversitesi Hastanesi ile Başkent Hastanesine yine 5 dakika yürüme mesafesindedir. Hacettepe Üniversitesi, ODTÜ, Bilkent Üniversitesi, kısaca Eskişehir yolu üzerindeki Üniversitelere ve Tandoğan (Anadolu Meydanı), Maltepe, Sıhhiye, Kızılay, Kolej, Kurtuluş, Cebeci semtlerinde bulunan Üniversitelere Metro ile kısa sürede ve rahat ulaşım sağlarken, Etlik, Söğütözü, Aydınlıkevler, Keçiören, Yenimahalle, Altındağ, Dışkapı semtlerinde bulunan Üniversitelere dolmuş ve otobüs ile maksimum 15 dakikalık mesafededir. Anıtkabir ve Milli Kütüphane’ye komşu olan yurdumuz öğrencilerin her türlü ihtiyacını karşılayabileceği AVM’lere çok yakın olmakla birlikte her türlü sosyal aktivitelerini yapabileceği 3. ve 7.Caddeye de yürüme mesafesindedir.

Simay Kız Öğrenci Yurdu, 1998 yılında Ankara’daki Özel Kız Yurtları arasındaki yerini almış ve bu tarihten beri Ankara’da Kız Yurdu arayanların genellikle birinci tercihi olmuştur. Simay’ın bir diğer özelliği 7/24 iletişim imkanı sunması ve öğrencilerinin veya velilerinin ihtiyaçlarına en kısa sürede cevap vermesidir. Zamanın gereklerine ve bağlı bulunduğu kurumların yönetmeliklerine göre her yıl yenilenmekte olan yurdumuz, son teknolojiye sahip Asansör, Elektronik Yangın Alarm Sistemi, son derece hızlı ve limitsiz Fiberoptik Wi-Fi internet, Parmak izli ve Boy Turnikeli geçiş sistemi, Güvenlik Kamerası ve Kayıt Sistemine sahiptir.

Her gün birbirinden leziz yemekler, deneyimli yurt personelinin bütün yurtta sağladığı ultra hijyen, 5 Etüt odası, Bir Bilgisayar odası ve bir Etüt Salonu ile maksimum çalışma konforu sağlayan Simay, kurulduğu 1998 yılından beri öğrencilerinin başarısına katkıda bulunmaktadır.  

Sohbeti Başlat
Merhaba; Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
HEMEN ARA